≡ MENU
Úvodní strana » Střední Dalmácie - dovolená & ubytování

Střední Dalmácie - dovolená a ubytování 2024

STŘEDNÍ DALMÁCIE - informace

Poloha:
Střední Dalmácie začíná na severozápadě letoviskem Pirovac ( Šibensko-kninska županija ) a končí na jihovýchodě městečkem Gradac. Všeobecně se tato oblast spolu se Středodalmatskými ostrovy pokládá za nejkrásnější oblast východního Jadranu a mnozí její věrní návštěvníci tvrdí, že je to dokonce nejkrásnější přímořská oblast na světě, a to nejen pro harmonii přírody ale i díky spoustě památek. Ve Splitu a v Bolu na ostrově Brač je mezinárodní letiště.

Nabizené lokality a tipy ubytování - klikněte na linky:                                                                             

Srima u Vodice - apartmány pro 2 - 4 osoby ANITA

Srima u Vodice - mobilní domy pro 2 - 5 osob NIKOLA s bazénem a možnosti polopenze

Srima u Vodice - pokoje pro 2 - 3 osoby - NIKOLA s bazénem a možnosti polopenze

Marina - studio a apartmány pro 2 - 4 osoby PALADA

Okrug Gornji, ostrov Čiovo -apartmány pro 2 - 4 osoby Papić

Seget Donji u Trogiru  - apartmány pro 2 - 5 osob MEDENA s možnosti polopenze

Kaštel Štafilić - bungalovy a hotelový pokoje pro 2 - 5 osob RESNIK s možnosti all inclusive

Duće Rogač u Omiše - pokoje s kuchyni pro 2 - 3 osoby MANDALINIĆ

Duće Rogač u Omiše - apartmány pro 4 - 5 osob MIRNA

Omiš - apartmán pro 4 - 5 osob MND

Omiš - pokoje pro 2 - 3 osoby hotel VILLA DVOR se snídání + možnost polopenze / plné penze

Pisak - dům pro 6 - 8 osob SANDRA

Baško Polje - mobilní domy pro 2 - 6 osob BAŠKO POLJE

Baška Voda - bungalovy pro 2 - 4 osoby URANIA s polopenzi

Bojanića Bad, ostrov HVAR - apartmány pro 2 - 4 osoby IVO

Zaostrog - bungalovy pro 2 - 4 osoby AUTOCAMP BUNGALOVY DALMACIJA s polopenzi

Zaostrog - pavilony pro 2 - 3 osoby AUTOCAMP PAVILONY DALMACIJA s polopenzi

Podaca - apartmány pro 2 - 4 osoby MATKO

Gradac - pokoje pro 2 - 4 osoby hotel LAGUNA s polopenzi

Gradac - pokoje pro 2 - 4 osoby hotel LABINECA s all inclusive stravováním

 

V případě že hledáte jinou lokalitu ve střední Dalmácii , ať už se jedná o samostatný dům, apartmán, bungalov, hotel anebo maják, klikněte na následujicí link a zadejte tam požadované parametry požadovaného ubytování - klikněte na linkVyhledávání dovolené

Pláže:
Většinou oblázkové, skalnaté, místy písčité.

Zajimavosti:                                                                                                                                                 V seznamu Unesco najdeme Šibenik, Split, Trogir, Starigradské pole na ostrově Hvar kde zároveň najdeme nejstarší lidové divadlo v Evropě, vykopávky z Antiky v Solinu, pevnost Klis a mnoho dalších pamětihodnosti. Pro milovníky adrenalinu doporučujeme navštívit Biokovo sky - krásnou vyhlídku a rafting na řece Cetina.

Geografie a klima:                                                                                                                               Dalmatské pobřeží s jadranskými ostrovy už patří pod středomořské subtropické pásmo s délkou slunečního svitu přesahující 300 slunečních dnů v roce. Mořská voda se totiž v létě poměrně značně ohřeje, akumulované teplo se pak z ní postupně uvolňuje do ovzduší a zpomaluje pokles podzimních teplot vzduchu. Nejteplejším měsícem v celém přímoří je červenec a srpen. Právě díky podnebí a půdě Dalmatské olivové oleje a vína patří k najkvalitnějším na světě.

Národní parky a parky přírody:                                                                                                                    Národní park Krka, Park přírody Roški slap, Biokovo.

Historie:                                                                                                                                                       V době Římské říše tvořily území dnešního Chorvatska dvě římské provincie, Panonie a Dalmácie. Po pádu Západořímské říše v 5. století n. l. si oblast na 50 let podrobili Ostrogóti, než byla začleněna do Byzantské říše. Chorvatsko jako státní útvar se poprvé objevilo v 7. století v podobě Chorvatského knížectví a blízkého Knížectví Dolní Panonie,[1] které byly sjednoceny a povýšeny na Chorvatské království trvající od roku 925 do roku 1918. Ve 12. století vstoupilo Chorvatské království do personální unie s Uherským královstvím. Nadále však byla zachována chorvatská státnost prostřednictvím Saboru a bána.

Území dnešního Chorvatska bylo osídleno po celou dobu pravěku. Fosílie člověka neandrtálského ze středního paleolitu byly nalezeny v severním Chorvatsku, nejznámější oblastí výskytu pak je okolí města Krapina. Zbytky neolitické a eneolitické kultury byly nalezeny po celém území země. Většina nálezů se vyskytla hlavně v údolích chorvatských řek, kde byly nalezeny památky z kultur Starčevo, Vučedol nebo kultury Bádenské.

Doba železná zanechala po sobě stopy v podobě nálezů z období osidlování území národem Ilyrů a Keltů. Později se na území státu objevují řecké kolonie, hlavně na ostrovech Hvar a Vis.

 

ZASLAT DOTAZ / INFORMOVAT SE NA NABÍDKU

Tip: Pokud se Vám úkol zdá těžký, klikněte na tlačítko Jiný úkol

Pole označená * jsou povinná.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC BY 3.0