≡ MENU
Úvodní strana » Programy » Rafting v Chorvatsku

Rafting v Chorvatsku


PROGRAM VHODNÝ PRO LOKALITY: Střední Dalmácie ( od Trogiru do Makarské ).

Jen 25 km od Splitu a Makarske se nachází krásné městečko s pirátskou minulostí - Omiš. Okolí ústí řeky Cetiny nabízí spoustu možností pro všechny druhy aktivit v přírodě: od procházek, jízd na kole, canyoningu, paraglidingu, plachtění až po rafting.

V průběhu let jsme systematicky investovali do vzdělávání a bezpečnosti a můžeme s hrdostí říci, že jsme plně přijali a zavedli systém „bezpečnost především“ při jednání s hosty. Vedoucím výpravy je Toni Poljak, instruktor IRF a instruktor RESCUE 3 Europe, člen HGSS ( Chorvatská záchranná služba ). Ostatní průvodci jsou licencováni IRF.

Takže jste v dobrých rukou :-) . Sejdeme se na řece Cetina !

Rafting - cca 9,5 km s cílem u restaurace v Radmanove Mlinice. Organizátor na Vás počká u této restaurace a odveze Vás na místo startu. Výlet končí v Radmarových Mlinicích po třech až čtyřech hodinách jízdy na jedné z nejkrásnějších řek v Chorvatsku. 
Po celou cestu se střídají pomalejší a rychlejší úseky (s nízkou obtížností, se středně velkými vlnami a občas jsou zapotřebí kombinované manévry v užších místech mezi skalami). Cesta nevyžaduje zvláštní fyzickou přípravu ani zkušenost, takže je to vhodná i pro děti od 7 do 14 let ( s přítomností rodičů ).

Rafting na Cetině patří k nejoblíbenějším atrakcím v oblasti Omišské riviéry a je příjemným a akčním zakončením vaši dovolené. Město Omiš, vstupní brána do půvabného povodí řeky Cetiny, bylo kdysi obávané pirátské hnízdo. Průzračná Cetina pramení v Peručském jezeře, které se nachází mezi městy Knin a Sinj. Dosahuje celkovou délku 192 km. Obzvlášť ve své závěrečné části poskytuje nezapomenutelné zážitky. Střídají se na ní klidné úseky s těmi divokými. Raft vyžaduje kombinované manévrování (fyzicky nenamáhavé), je však třeba dbát všech pokynů skippera (kapitán). Kromě napínavé 'jízdy' spatříte skalní bránu, tj. místo, ze kterého skákal Vinnetou (27 metrů) a jeskyni u vodopádu Studenac. V průběhu plavby je možné se koupat (na místech povolených skipperem). Žádné omamné látky ani alkohol nejsou povoleny.

CENÍK: 

  • 1.399,-Kč, děti do 11ti let 1.100,-Kč (pro skupiny možné slevy)
  • V ceně je započítána doprava od Radmanovih Mlinic do místa startu, říční taxy, pronájem člunu a vybavení (nepromokavý vak na doklady, mobily, foťáky, helma, vesta a pádlo), honorář raftingového průvodce, ovocná svačina, pojištění a DPH).

Dále nabízíme:

  • canyoning, climbing, trekking, mountain bike, sea kayak, canoe safari, paintball.

Tip: Pokud se Vám úkol zdá těžký, klikněte na tlačítko Jiný úkol

Pole označená * jsou povinná.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC BY 3.0