≡ MENU
Úvodní strana » Programy » Výletní plavba motorovým člunem

Výletní plavba motorovým člunem

Milý hosté,

zpříjemněte si pobyt v okolí Omiše a zúčastněte se výletu rychlým motorovým člunem do modré laguny na ostrově Brač a do ostrova Biševo ( Modrá jeskyně , Visu ( pláž Stiniva ), ostrova Hvar - města Hvar a ostrova Brač - města Milna a koupání v modré laguně..

PROGRAMY VHODNÝ PRO LOKALITY: střední části Dalmácie.

PROGRAMY NA SEZONU 2023:

A ) program: Polodenní výlet na ostrov Brač - prohlídka městečka Pučišća a koupání se šnorchlováním v modré laguně:

Ranní termín: odjezd v 9 h, návrat 13 h. Odpolední termín: odjezd v 14 h, návrat 18 h. 

Cena zahrnuje:

  • dopravu rychlým motorovým člunem, džus, voda.
  • návštěva ostrova Brač – městečko Pučišća - prohlídka, koupání a šnorchlování v zátoce Lovrečina - tzv. Modré laguně.
  • výbavu na šnorchlování
Prográm 1: CELKOVÁ CENA: 1.599 Kč
( záloha splatná v C.A. DALMACIJATOUR ) 210 Kč
( doplatek na místě u vašeho průvodce - skipera ) 58.50 €
Dětí do 3 let: zdarma


B ) program: Celodenní výlet do Modré jeskyně s návštěvou čtyř ostrovů:

Odjezd v 7.30 h, návrat 18,30 h. 

Cena zahrnuje:

  • dopravu rychlým motorovým člunem, džus, voda.
  • návštěva ostrova Vis ( pláže Stiniva ), ostrova Biševo - koupání v Modré jeskyní, návštěva městečka Hvar na stejnojmenném ostrově,  ostrova Brač – městečka Milna, koupání a šnorchlování v zátoce Lovrečina - tzv. Modré laguně.
  • výbavu na šnorchlování.
Prográm 2: CELKOVÁ CENA: 2.999 Kč
( záloha splatná v C.A. DALMACIJATOUR ) 340 Kč
( doplatek na místě u vašeho průvodce - skipera ) + 20 € za vstupné do Modré jeskyně 112 €
Dětí do 3 let: zdarma

Výlet se koná:

a ) Motorovým člunem typu Mercan 34 Trip, s motorem výkonu 485 ks vybaveným lednici, toaletou, sprchovacím místem a platformou a žebříkem pro pozvolný vstup do vody. Sluneční paluba - místo na opalování, sluneční kryt - stín. Délka je 11 m.                                                                                                b ) Motorovým člunem typu Camaro 1000 Passenger, s motorem výkonu 400 ks vybaveným lednici, toaletou, sprchovacím místem a platformou a žebříkem pro pozvolný vstup do vody. Sluneční paluba - místo na opalování, sluneční kryt - stín. Délka je 10 m.                                                                               

A ) program - detailní opis:                                                                                                                    Zažijte rychlou jízdu na luxusním motorovém člunu na této prohlídce mramorového města Pučišta  známého svým Bračským kamenem a koupáním v Modré laguně .Naše cesta začíná u omišského mostu a míří nejprve k „mramorovému městu Pučišća na ostrově Brač, často řazeném mezi nejkrásnější v Evropě. Pučišća leží na konci hluboké přírodní zátoky na severním pobřeží Brače, která v letních měsících poskytuje svému přístavu ochranu před větry na otevřeném moři. Po prohlídce města Pučišća navštívíme unikátní plážový resort Blue lagoon ( Uvala Lovrečina ). Tato písečná a místy jemně oblázková pláž, leží v idylické zátoce ideální na koupání a šnorchlování. Důvodem jeho oblíbenosti jsou velmi mírně se svažující břehy, takže bezstarostné koupání si užijí i malé děti a neplavci. Čisté moře v kombinaci se zlatavým pískem je vynikajícím receptem na vzpomínky na celý život. Popadněte naše bezplatné vybavení na šnorchlování a užijte si plavání a šnorchlování v této krásné laguně. Pozůstatky baziliky svatého Vavřince z 5. a 6. století najdete v zátoce Lovrečina a místní poutníci z okolních míst ji navštěvují na svátek svatého Vavřince, 10. srpna. Máte také možnost vyzkoušet středomořskou gastronomii v místní restauraci (na vlastní náklady).

B ) program - detailní opis:                                                                                                                Zažijte Modrou jeskyni spolu s městem Hvar a zaplavte si v krásné Modré laguně v rámci tohoto celodenního výletu. Připojte se k nám na nezapomenutelnou cestu a prozkoumejte nejznámější místa pobřežního Chorvatska na této jednodenní, 10hodinové cestě Modré jeskyně a čtyři ostrovy z Omiše. Naše cesta začíná u Omišského mostu a míří nejprve k ostrovu Biševo a svítící Modré jeskyni. 

Po prohlídce Modré jeskyně si můžete užít koupání a šnorchlování v křišťálově čistém moři nebo jen relaxovat ve slavné zátoce Stiniva na ostrově Vis. Dalším cílem je město Hvar na ostrově Hvar, kde budete mít čas na prohlídku tohoto historického města a fakultativní oběd (na vlastní náklady).

Opouštíme město Hvar, naskakujeme do našeho motorového člunu a přejíždíme na další ostrov, Brač. První zastávkou je Milna, typické půvabné malé dalmatské městečko ležící na severozápadní straně ostrova Brač. A druhým cílem na ostrově Brač je Modrá laguna (zátoka sv. Vavřince). Tam budete mít čas na zábavu v laguně, koupání a šnorchlování.

Ostrov BIŠEVO – Modrá jeskyně - tento přírodní úkaz se ukrývá v útesech ostrova Biševo v malé zátoce zvané Balun na jihovýchodní straně ostrova.

Jeskyně je jedním z nejznámějších přírodních krás na Jadranu a oblíbenou jeskyní díky zářícímu modrému světlu, které se objevuje v určitou denní dobu, kdy se sluneční světlo odráží přes celou jeskyni v akvamarínovém světle, zatímco předměty ve vodě jsou proměněny v třpytivé stříbro.

Mořské vlny nahlodaly vápencovou skálu, ze které se skládá celý ostrov Biševo, a vytvořily tento fenomén. Jediný způsob, jak prozkoumat Modrou jeskyni, je lodí. Na našem výletu do Modré jeskyně a čtyř ostrovů navštívíme toto místo v nejlepší čas dne, kdy můžete vidět celou jeho krásu.

Ostrov VIS - Zátoka Stiniva se nachází na jižní straně pobřeží ostrova Vis. Úzká stezka vás zavede na pláž tvořenou bílými oblázky a krásným křišťálově čistým mořem. Tato malá pláž skrytá vysokými a úzkými skalami je vyhlášena jako nejkrásnější pláž roku 2016 oblíbeným evropským cestovatelským portálem. Zátoka je krásným místem pro šnorchlování a potápění díky bohatému podmořskému světu. Ti, kteří mají trochu dobrodružného ducha, mohou lézt a skákat ze skal, které obklopují pláž.

Ostrov HVAR - Město Hvar patří do skupiny ostrovů Střední Dalmácie a je považován za nejslunečnější chorvatský ostrov s ročním průměrem 2726 hodin slunce. Hvar je známý svými četnými zátokami, z nichž některé jsou zcela obydlené a některé jsou dostupné pouze po moři. Většími centry na ostrově Hvar jsou město Hvar, Stari Grad a Jelsa. Název ostrova pochází z řecké kolonie zvané „Pharos“, je však důležité vědět, že stopy života na ostrově Hvar sahají až do období neolitu. V římských dobách se na ostrově stavěly vily a zemědělské usedlosti, což mělo za následek dlouhou tradici vinařství, ale také vysokou kulturu bydlení. Hvar je nazýván ostrovem levandule, protože tato rostlina zde roste hojně, stejně jako rozmarýn a šalvěj. Buď se rozhodnete prozkoumat staré kamenné uličky, navštívit architektonické památky ( nejstarší lidové divadlo v Evropě ), pověsit se v kavárně nasávat slunce a užívat si krásný výhled na tento klenot skrytý časem, nebo ochutnat dalmatskou gastronomickou nabídku v těch nejlepších restauracích, budete mít nezapomenutelný zážitek.

Ostrov BRAČ – Městečko Milna - toto typické půvabné dalmatské městečko se nachází na západní straně ostrova Brač. Benátčané nazývali Milnu „Valle di mile Navi“ (zátoka tisíce lodí). Nyní je Milna oblíbeným námořním přístavem pro ty, kteří se plaví po Středním Jadranu. V obci je krásný barokní kostel s typicky dalmatskou zvonicí. Interiér kostela je dílem benátských mistrů. Kamenné domy podél krásného dlouhého pobřeží jsou malými mistrovskými díly plebejské architektury. Pokud jste v Milně, nenechte si ujít ochutnávku středomořské kuchyně bohaté na čerstvé ryby, olivový olej a domácí vína.

Ostrov BRAČ – zátoka Lovrečina - unikátní plážový resort Blue lagoon ( Uvala Lovrečina ). Tato písečná a místy jemně oblázková pláž, leží v idylické zátoce ideální na koupání a šnorchlování. Důvodem jeho oblíbenosti jsou velmi mírně se svažující břehy, takže bezstarostné koupání si užijí i malé děti a neplavci. Čisté moře v kombinaci se zlatavým pískem je vynikajícím receptem na vzpomínky na celý život. Popadněte naše bezplatné vybavení na šnorchlování a užijte si plavání a šnorchlování v této krásné laguně. Pozůstatky baziliky svatého Vavřince z 5. a 6. století najdete v zátoce Lovrečina a místní poutníci z okolních míst ji navštěvují na svátek svatého Vavřince, 10. srpna.

 

Tip: Pokud se Vám úkol zdá těžký, klikněte na tlačítko Jiný úkol

Pole označená * jsou povinná.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC BY 3.0