≡ MENU
Úvodní strana » O nás

O nás

Děkujeme Vám za Váš projevený zájem strávit dovolenou v CHORVATSKU. Jsme CESTOVNÍ AGENTURA založená v roce 1999.

Máme dlouholetou zkušenost vyhovět všem požadavkům svých klientů. Navíc skutečnost, že jsme chorvatská C.A. a že jsme už několik let neměnili ceny, dovolujeme si tvrdit, že jsme Vám schopni zajistit ubytování za přijatelných podmínek. Zajistíme ubytování i v lokalitách (hotelech, apartmánech a kempech ), které jsou i mimo naši nabídku, lokality, které nenabízí žádná CK nebo CA na českém trhu, městečka, kde najdete naprostý klid pro svůj odpočinek, stejně jako i turisticky známé lokality. Můžete si vybrat jakékoliv místo v Chorvatsku a zajistíme ho za nejdostupnější možnou cenu. Zavolejte, nebo nás navštivte, přesvědčíte se sami, že klademe důraz na individuální přístup k přáním klienta za velmi přijatelné ceny. Nebojíme se srovnání s obvyklými cenami na českém trhu. Na rozdíl od ostatních CK a CA, které už po zaplacení zálohy navyšují ceny pobytu, naše ceny jsou konečné a nebudou se měnit ani díky ohledu na vývoj kurzu Eura vůči Kč.
Pokud plánujete strávit 14 - ti denní pobyt, doporučujeme zkombinovat dvě lokality z této nabídky tj. po týdnu se přemístit na jinou lokalitu, a tím poznat více z krás, které nabízí chorvatské pobřeží.

 

Autobusová doprava do letovisek Chorvatska a Itálie.

Jezdíme do všech nabízených lokalit. Do Zagrebu jezdí linka celoročně.


Naše nabídka je navíc rozšířena o speciální nabídky pro školy a jiné skupiny a kolektivy za zajímavé ceny.

Tomislav Vojnović - majitel CA Dalmacijatour

Takže: vítejte, vybírejte…. a užívejte.

 

A TEĎ NĚCO O CHORVATSKU

V dobách před naším letopočtem žily v dnešním Chorvatsku illyrské kmeny, které se později stáhly na území dnešní Albánie. Během 2. - 1. století př. n. l. vytvořili Římané na Balkáně rozsáhlou provincii nazývanou Illyricum, která zahrnula také toto území. Od 7.století se zde začali usazovat Slované, kteří později vytvořili jednotný chorvatský stát. Prvním chorvatským králem byl Tomislav I. z dynastie Trpimírovců. Roku 1102 bylo chorvatské království spojeno personální unií s uherským státem. Někteří historici se však domnívají, že šlo spíše o anexi.

Moderní Chorvatsko se skládá z užšího Chorvatska s Chorvatským Přímořím (Záhřeb a okolí až k řece Ilově na východě, Karlovacká oblast, Rijeka a okolí, oblast Liky až k řece Zrmanji) (přirozeným centrem je Záhřeb a na Chorvatském Přímoří pak Rijeka), Dalmácie bez Kotoru ale s územím bývalé republiky Dubrovník), Slavonie na východě země (od řeky Ilovy na východ, ke Slavonii však historicky náleží také Sremský okruh v dnešní Srbské autonomní oblasti Vojvodině), přirozeným centrem je Osijek, z většiny bývalého markrabství Istrie, tj. Istrijského poloostrova na západě Chorvatska, centrem je město Pula.

Dále pak k Chorvatsku patří ještě také Rijeka a původně uherské oblasti Mezimuří a jižní části Baranje. Znaky hlavních zemí jsou vyobrazeny i ve složeném znaku dnešního Chorvatska, který obsahuje kromě chorvatského šachovnicového štítu též znaky Slavonie (kuna), Dalmácie (tři korunované lví hlavy), Istrie (koza), Dubrovníku (barevné pruhy) a užšího Chorvatska (půlměsíc s hvězdou).

Za dob Rakouska-Uherska trpěla země pod uherskou nadvládou, a byla jediným přístupem Uherska k moři. V té době ale také čelila výbojům z Osmanské říše. 1. prosince 1918 vzniklo Království Srbů, Chorvatů a Slovinců (Království SHS), a to spojením Státu Slovinců, Chorvatů a Srbů, který se na podzim 1918 utvořil z jihoslovanských území Rakousko-Uherska (Centrální Chorvatsko, Slavonie, Dalmácie, Bosna a Hercegovina, Kraňsko a Dolní Štýrsko), se Srbským královstvím, které se z v letech 1913-1918 rozšířilo o Vardarskou Makedonii, Kosovo, Vojvodinu a Černou Horu. Roku 1929 se Království SHS přejmenovalo na Království Jugoslávie. V rámci královské Jugoslávie získalo roku 1939 Chorvatsko jistou autonomii vytvořením Chorvatské bánoviny.

Po faktické likvidaci Jugoslávie nacistickým Německem 1941 vyhlásili Chorvaté Nezávislý stát Chorvatsko, obsahující větší část chorvatských zemí a rovněž původní územi, dnešní Bosnu a Hercegovinu. V poválečném období je Chorvatsko Lidovou (1945-1963), resp. Socialistickou (1963-1990) republikou v rámci Federativní lidové, resp. Socialistické federativní republiky Jugoslávie.

V období 1945-1990 bylo Chorvatsko po Slovinsku druhou nerozvinutější jugoslávskou republikou.

V roce 1990 byl oficiální název změněn na Republiku Chorvatsko a v červnu 1991 vyhlásilo Chorvatsko spolu se Slovinskem nezávislost, což rozpoutalo válečný konflikt a útok srbsko-komunistické armády, který se s přestávkami a desetitisíci oběti vlekl až do roku 1997 do konečného osvobození.
 
Chorvatsko je členem EU od roku 2013.

Tip: Pokud se Vám úkol zdá těžký, klikněte na tlačítko Jiný úkol

Pole označená * jsou povinná.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC BY 3.0