≡ MENU
Úvodní strana » Střední Dalmácie » Studio SPLIT ****

Studio SPLIT ****

Lokalita: SPLIT

 

Ubytování:
Studio SPLIT **** pro 2-4 osoby se nachází v klidné části Splitu, cca 350 m od pláže Žnjan. Parkování před domem je zajištené.

Poloha:
Split je město ve střední Dalmácii, druhé největší město Chorvatska a správní středisko Splitsko-dalmatské župy ( kraje ). Byl založen na sklonku 3. století římským císařem Diokleciánem, který si zde postavil svůj palác. Zbytky Diokleciánova paláce jsou centrem města a také jeho hlavním turistickým lákadlem, zařazeným v roce 1979 na Seznam světového dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Čisté pláže, lesopark Marjan, čilý ruch v přístavišti Matejuška, či unikátní rybí trh. Romantika i bezstarostní dovolená s dětmi.

Stravování:
vlastní.

Pláž:
Oblázková, místy i kamenitá - pozvolná a vhodná pro dětí a neplavce.
 

Typ ubytování:
Moderní studio SPLIT **** = v hlavní místnosti, tj. obyváku jsou dvě rozkládací lůžka pro celkem 4 osoby. LCD TV, klimatizace, WI FI internet. Vybavená kuchyň: kuchyňská linka, sporák,  trouba, lednice. V koupelně je pračka a vana. Balkón.
 
Ceník ubytování za studio na 7 nocí: do 30.06.
od 01.09.
01.07.-31.08.
A ) Studio obsazený 2 osobama 8.999 Kč 9.999 Kč
B ) Studio obsazený 3 osobama 9.999 Kč 10.999 Kč
C ) Studio obsazený 4 osobama 10.999 Kč 11.999 Kč 

DOPLATEK:

  • Pobytová taxa - den ( magistrátní - lázeňský poplatek) 32 Kč, děti 12-18 let platí 50%, děti do 12 let taxu neplatí.
  • Děti do 2,99 let jsou zdarma na lůžku rodiče - případně mohou mít vlastní lůžko přivezené s sebou.
  • Možnost dokoupení: cestovní pojištění od Generali.

Cena zahrnuje:
Ubytování, spotřeba vody, elektřiny, wi-fi, klimatizace, ložního prádla a ručníku.


Okolí:
SOLIN - antické město je jedna z nejvýznamnějších archeologických lokalit Chorvatska. V areálu se nacházejí cenné pozůstatky Salony, hlavního města římské Dalmácie. KAŠTELA - sedm starých, původně samostatných obcí, spojených nyní v jeden administrativní celek pod výše uvedeným názvem. Leží severozápadně od Splitu, každé s malou pevnosti. Skládá se z těchto jednotlivých obcí - Kaštelů (od západu k východu): Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućurac. KLIS - pevnost která patří mezi nejvýznamnější opevnění na chorvatském území, měla v minulosti vzhledem ke své strategické poloze velmi důležitou obrannou funkci. Od II. století před Kristem byla zdejší oblast osídlená ilyrským kmenem Delmatů.

Zajimavosti:

Světoznámý chorvatský sochař Ivan Meštrovič vytvořil v roce 1957 sochu Grgura Ninského, hlaholského biskupa, který bojoval proti zavádění latiny do bohoslužeb. Na soše stojící za branami paláce je nejzajímavější její nejmenší část – palec dozlatova osahaný. Kdo se palce dotkne, bude mít štěstí a jistě se do dalmátské metropole vrátí. Nejužší a nejkratší ulice na světě kde neprojdou dvě osoby najednou ale jedná musí nechat vždy projít tu druhou se jmenuje "Nech mně projít".

 

DALŠÍ INFORMACE

  • Maximální počet ubytovaných osob: 4 osoby
  • Město/Obec: SPLIT
  • Doporučení: Pro rodiny s dětmi, romantiky.
  • Zeměpisná šířka: 43.508746
  • Zeměpisná délka: 16.439928

 

ZASLAT DOTAZ / INFORMOVAT SE NA NABÍDKU

Pole označená * jsou povinná.

.

 

Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC BY 3.0