≡ MENU
Úvodní strana » Střední Dalmácie » Apartmány DIANA ***+

Apartmány DIANA ***+

Lokalita: POSTIRA ostrov BRAČ

Ubytování:
Apartmány DIANA***+ se nachází 350 m od moře a pláži. Dům nabízí ubytování pro 4 - 5 osob. Velká zahrada vhodná na hraní pro dětí. Venkovní grill a parkování zajištěné. 
 
Poloha:
Postira - město na severní straně ostrova Brače, mezi městečky Splitska a Pučišća. Postira je poprvé zmiňovaná pod jménem Postirna (z lat. pastura - pastvina) ještě roku 1347. Mezi kamennými domy někdejších bračských velkostatkářů v přístavu vyniká tvrz Lazarić, s renesančním štítem. Popsán humanistickými citáty s náboženským obsahem. 
 
Okolí:
Župní kostel sv. Jana Křtitele byl vystavěn v polovině XVI. stol. v barokním stylu s masivní apsidou se střílnami a přestavěn byl roku 1873. Kousek pod úrovní jeho podlahy byly nedávno nalezeny zdi raně křesťanského kostela s hrobnicí ve tvaru kříže pod oltářem, křtitelnicí a dvěma cisternami. Nad Postiry se právě zkoumá lokalita Mirje, na které byl nalezen raně křesťanský klášterní komplex s klausurou, původně zasvěcený sv. Stjepanu, s podloubím - pozorovatelnou nad kanálem při ostrově. Kousek východně, v krásné písčité zátoce Lovrečini, s živým pramenem vody byly prozkoumány a prezentovány pozůstatky dalšího raně křesťanského jednolodního kostela. Tento komplex, dodatečně ještě opevněný, byl obýván do středověku. Na dnu zátoky se zkoumají i významné pozůstatky římského venkovsko-hospodářského komplexu, zatímco v moři se nacházejí pozůstatky antického přístaviště.
 
Popis:
Turistická nabídky Postira je určená především pro klidnou rodinnou dovolenou. Pro milovníky aktivní dovolené je k dispozici hřiště na košíkovou, tenisové kurty a hřiště pro koulení. V širší oblasti města se nachází více menších zátok s oblázkovými a skalnatými plážemi obklopenými borovým lesem. Kromě organizovaných výletů po okolí, zábavu během léta nabízejí i manifestace v rámci tradičního kulturního léta, kdy se organizují i lidové zábavy, které se konají již po desetiletí starým autentickým způsobem. Tradiční kulturně-zábavní manifestace Postirské léto zahrnuje i slavnost sv. Jana Křtitele, patrona župy (24. červen), Panny Marie Karmelské (16. červenec) a Nanebevzetí Panny Marie (15. srpen).
 
Zajimavostí:
Na ostrově Brač se po staletí těží kámen který je světově známy a ze kterého byl postaveny mimo jiné i Bilý dům ve Washingtonu či Reichstag v Berlíně.
 
Stravování:
vlastní.
 
Pláž:

Oblázková, místy i kamenitá. 3 km od domu je přírodní písečná pláž.
 
Typy ubytování:

 • A ) Apartmán: 2 dvoulůžkové pokoje pro 4 osoby - kuchyň, koupelna a wc, balkon, mikrovlnka, kavovar, SAT TV, wi fi internet. Možnost doplatku klimatizace *.
 • B ) Apartmán: 1 dvoulůžkový + 1 třílůžkový pokoj 5 osob - kuchyň, koupelna a wc, balkon, mikrovlnka, kavovar, SAT TV, wi fi internet. Možnost doplatku klimatizace *.


Ceník ubytování za apartmán na 7 nocí:

OBDOBÍ Typ ubytování  Cena 
Červenec + Srpen A) Apartmán pro 4 osoby 13.499 Kč
  B) Apartmán pro 5 osob 14.999 Kč
Červen + Září  A) Apartmán pro 4 osoby 10.999 Kč
  B) Apartmán pro 5 osob 11.999 Kč
 • * doplatek za klimatizaci 10,-€ / den.
 • pobytová taxa (magistrátní-lázeňský poplatek) 32,-Kč na osobu a den, děti 12-18 let platí 50%, děti do 12 let neplatí.
 • Dětí do 3 let jsou zdarma na lůžku rodiče.
 • Možnost dokoupení: cestovní pojištění od Generali.

DALŠÍ INFORMACE

 • Maximální počet ubytovaných osob: 5 osob
 • Město/Obec: POSTIRA, ostrov BRAČ
 • Doporučení: Pro rodiny s dětmi, klidnou dovolenou, potápění
 • Zeměpisná šířka: 43.378602
 • Zeměpisná délka: 16.630527

 

 ZASLAT DOTAZ / INFORMOVAT SE NA NABÍDKU

Pole označená * jsou povinná.

Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC BY 3.0